Práca a brigády na Slovensku 2011

Práca na Slovensku

Ak patríte medzi ľudí, ktorí hľadajú prácu, určite viete, že to vôbec nie je také jednoduché ako vypadá. Slovensko, podobne ako mnoho iných európskych krajín trpí vysokou mierou nezamestnanosti oproti minulým rokom. Jedným z hlavných faktorov je zlá ekonomická situácia po celosvetovej kríze a ďalej málo pracovných príležitostí. I keď si už konečne nájdete pracovné miesta, často-krát až niekoľko kilometrov od vášho bydliska a musíte tak každodenne dochádzať.

Ako to už býva zvykom najviac možností nájsť si prácu je samozrejme vo väčších mestách, kde je množstvo fabrík, spoločností, obchodov, reštaurácii, barov a podobne.

V poslednom čase stúpa záujem o povolania, ktoré sú u dnešnej mládeže menej populárne – okrem stavbárov, inžinierov sú to aj tesári, maliari a iní ľudia, ktorí vôbec nemusia mať vysokú školu.

Poslednou dobou sa situácia o čosi zlepšuje a to vďaka nadnárodným spoločnostiam, ktoré tu otvárajú svoje nové fabriky alebo dielne. Dobrým príkladom je kórejská automobilka KIA v Žiline, či spoločnosť Samsung alebo Panasonic. Okrem „bežnej“ práce môžu ľudia, poväčšine študenti využiť možnosť mnohých brigád, ktoré sa okrem leta dajú vybaviť i počas iných ročných období. Veľa zamestnávateľov ponúka aj prácu na dohodu, dokonca niekedy i prácu cez internet. Priemerná mzda na Slovensku sa podľa Štatistického úradu pohybuje na úrovní 700€.


Tento záznam bol zaslaný Ponuka práce, Práca na leto a označený , , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.